Radiesse – hydroksyapatyt wapnia

Radiesse, oprócz natychmiastowego działania wypełniającego (efektu wolumetrycznego), stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Poprawia także kondycję skóry (zwiększa gęstość i wzmacnia jej strukturę).

W preparacie tym zawarta jest unikalna formuła oparta na cząsteczkach hydroksyapatytu wapnia, które naturalnie występują w kościach i zębach. Cząsteczki te zawieszone są w matrycy żelowej, która ulega całkowitemu wchłonięciu (średnio po 3 miesiącach). W jej miejscu pozostanie nowo wyprodukowany kolagen.

Wskazania do zabiegu:

  • zmniejszenie elastyczności i jędrności skóry na skutek utraty kolagenu i elastyny
  • opadanie skóry na powiekach i policzkach
  • utrata objetości tkanki na skroniach i policzkach
  • zwiotczały podbródek i utrata konturu żuchwy
  • głębokie bruzdy nosowo-wargowe i linie marionetki

Jak wygląda zabieg?

U pacjenta po wcześniejszym znieczuleniu i zdezynfekowaniu skóry zostaje wprowadzony podskórnie preparat za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, zależnie od problemu i preferencji pacjenta. Efekty pozabiegowe widoczne są odrazu i utrzymują się minimum 12 miesięcy. W międzyczasie poprawia się stan skóry.

Pacjenci z reguły zaraz po zabiegu wracają do pełnej aktywności. Możliwe objawy niepożądane takie jak obrzęk, ból, zasinienia czy zaczerwienienie ustępują zwykle po 2-3 dniach.

Po zabiegu nie ma konieczności unikania wysokich temperatur, ponieważ Radiesse™ jest preparatem termostabilnym, czyli niewrażliwym na czynniki termiczne. Zabieg można wykonać i standardowo korzystać z sauny, plaży czy solarium. Można go także swobodnie łączyć z zabiegami laserowymi, co go odróżnia od wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Decydując się na zabieg, nie ma potrzeby wykonywania testów antyalergicznych, preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Radiesse jest w 100% biokompatybilny tj. wchłania się sposób naturalny. Od 2004 roku jest oficjalnie zarejestrowany w Unii Europejskiej i posiada certyfikat CE, potwierdzający bezpieczeństwo produktu i jego badania kliniczne. W 2006 roku stymulator kolagenu RADIESSE™ został dopuszczony do obrotu przed restrykcyjną amerykańska Agencję ds. Żywności i Leków FDA.

Przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie,
  • obecna infekcja,
  • czynna opryszczka,
  • zmiany ropne na skórze poddawanej zabiegowi,
  • nowotwory i choroby immunologiczne w trakcie leczenia, antykoagulanty – leki rozrzedzające krew

Niebawem pojawią się tutaj zdjęcia efektów zabiegu.

Sprawdź cenę  Umów zabieg
Radiesse – hydroksyapatyt wapnia Card image cap