Osocze bogatopłytkowe – naturalny sposób na łysienie

Piękne włosy są marzeniem wielu osób. Ich wypadanie często bywa przyczyną pogorszenia samopoczucia czy obniżenia pewności siebie. Powodów nadmiernego wypadania włosów może być wiele. Zalicza się do nich zaburzenia hormonalne – związane z ciążą czy też stosowaniem antykoncepcji hormonalnej.

Jednym ze sposobów walki z ubytkiem owłosienia może być przeszczep włosów. Jest to jednak rozwiązanie bardzo kosztowne, na które nie każdy może sobie pozwolić. Dostępne są także metody zachowawcze, które niestety nie zawsze okazują się efektywne.

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym

Nowoczesna medycyna oferuje skuteczne leczenie wypadania włosów – terapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli PRP (Platelet-Rich Plasma). Preparat ten pozyskiwany jest z krwi pacjenta. Otrzymana substancja jest w pełni naturalna i nie wywołuje reakcji alergicznej. Skoncentrowane PRP stymuluje mieszki włosowe.

Wskazaniami do zabiegu są:

  • łysienie plackowate,
  • łysienie androgenowe,
  • nadmierne wypadanie włosów (np. po ciąży, narkozie, w wyniku stresu czy zaburzeń metabolicznych).

Jak wygląda zabieg z użyciem PRP?

Krew pacjenta odwirowywania jest w specjalnej wirówce laboratoryjnej. W procesie tym uzyskuje się osocze bogatopłytkowe, którym ostrzykuje się skórę głowy podczas zabiegu mezoterapii – wprowadzane jest ono do obszarów dotkniętych największym przerzedzeniem włosów. Płytki zawierają czynniki wzrostu, których uwolnienie aktywuje komórki macierzyste mieszków włosowych. Efektem tego jest stymulacja odrastania włosów.

W przypadku zabiegu wykorzystującego osocze bogatopłytkowe ostateczne rezultaty widoczne są po czasie – proces odrostu trwa ok. 3 miesiące. Warto jednak pamiętać, że nowe włosy są mocniejsze i wyraźnie gęstsze.

Jak często wykonywać zabieg?

Zalecane jest wykonanie serii 3 zabiegów. Należy przeprowadzić je w odstępach dwumiesięcznych. Warto dodać, że leczenie wypadania włosów osoczem w przypadku osób, u których doszło do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych, nie będzie skuteczne.

Czy zabieg jest bezpieczny?

W naszym gabinecie wykorzystujemy certyfikowane zestawy Regeneris. Są one sterylne, a cała procedura jest bezpieczna, szybka oraz nie wywołuje alergii. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów mezoterapii, tak i tutaj mogą pojawić się takie dolegliwości jak niewielki obrzęk, zasinienie czy ból. Już drugiego dnia po zabiegu można powrócić do codziennych obowiązków.

Przeciwwskazania do zastosowania tego typu leczenia łysienia to:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • nowotwory,
  • aktywne zakażenia,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • antybiotykoterapia,
  • przyjmowanie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. ibuprofenu) w ciągu ostatnich trzech dni.

W razie pytań dotyczących zabiegów stanowiących leczenie łysienia, które wykonujemy w naszym gabinecie w Krakowie, zapraszamy do kontaktu.

Niebawem pojawią się tutaj zdjęcia efektów zabiegu.

Sprawdź cenę  Umów zabieg
Osocze bogatopłytkowe – naturalny sposób na wypadanie włosów Card image cap