Osocze bogatopłytkowe – naturalny sposób na wypadanie włosów

Przyczyną nadmiernego wypadania włosów są głównie zaburzenia hormonalne (ciąża, antykoncepcja hormonalna,)
Nie każdego stać na poddanie się drogim zabiegom przeszczepiania włosów, z kolei metody zachowawcze nie zawsze okazują się skuteczne. Takim osobom z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna, oferująca terapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (Platelet-Rich Plasma, PRP), czyli preparatu uzyskiwanego z własnej krwi pacjenta. Otrzymany produkt jest w 100% naturalny i niealergiczny.
Skoncentrowane PRP zawiera proteiny i czynniki wzrostu, stymulujące większą aktywność mieszków włosowych.

Wskazania:

  • łysienie plackowate
  • łysienie androgenowe
  • nadmierne wypadanie włosów (np. po ciąży, narkozie, stres, zaburzenia metaboliczne)

Jak wygląda zabieg?

Pobraną krew pacjenta do sterylnej probówki poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce laboratoryjnej. Uzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe podaje się podczas zabiegu mezoterapii na skórę głowy – procedura polega na ostrzyknięciu obszarów dotkniętych największym przerzedzeniem włosów. Uwolnione z płytek czynniki wzrostu indukują komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co w efekcie przekłada się na stymulację odrastania włosów.
Nowe włosy są mocniejsze i wyraźnie gęstsze, jednak na ostateczne rezultaty trzeba poczekać – proces odrostu trwa ok. 3 miesiące.

Jak często zabieg?

Zaleca sie podanie serii 3 zabiegów w odstępach 2-miesięcznych. Warto dodać, że leczenie osoczem może być stosowane u osób, u których nie doszło do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych – w przeciwnym wypadku leczenie nie będzie skuteczne.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zestawy Regeneris jako jedyne na rynku posiadają Rejestracje CE, certyfikat FDA oraz 31 certyfikatów ISO. Zestawy są sterylne. Jest to procedura bezpieczna i szybka, bez ryzyka alergii.Jak po każdym zabiegu mezoterapii, mogą jedynie pojawić się niewielki obrzek, zasinienie lub ból. Na drugi dzień po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności.

Przeciwwskazania

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • nowotwory
  • aktywne zakażenia choroby autoimmunologiczne
  • antybiotykoterapia
  • przyjmowanie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np.ibuprofen) w ciagu ostatnich trzech dni

Niebawem pojawią się tutaj zdjęcia efektów zabiegu.

Sprawdź cenę  Umów zabieg
Osocze bogatopłytkowe – naturalny sposób na wypadanie włosów Card image cap