Kwas hialuronowy – modelowanie i wypełnianie

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny. Jest podstawowym składnikiem, który utrzymuje właściwy poziom nawilżenia oraz jędrności skóry. Ze względu na możliwość wiązania cząsteczek wody odgrywa on znaczącą rolę w utrzymywaniu struktury oraz objętości skóry. Kolagen, elastyna, a także właśnie kwas hialuronowy tworzą razem rusztowanie, zapewniając jej odpowiednią budowę.

Kwas hialuronowy – wypełniacze

Niestety z czasem ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się, przez co skóra staje się wiotka, bruzdy i zmarszczki pogłębiają się, a usta oraz policzki tracą swoją objętość. Z pomocą przychodzą preparaty z kwasem hialuronowym – czasem z substancjami wspomagającymi – które pomagają odtworzyć to, co zostało utracone. Po ich zastosowaniu dochodzi do poprawy jakości (głównie nawilżenia) skóry, a także do spłycenia zmarszczek, bruzd oraz do poprawienia rysów twarzy. Przy okazji, możliwa jest regeneracja skóry oraz tkanki podskórnej poprzez pobudzenie fibroblastów skóry, a co za tym idzie, nasza skóra będzie wyglądała lepiej nawet wtedy, gdy preparat zostanie zmetabolizowany.

Dostępne są preparaty kwasu hialuronowego:

 • nieusieciowane – wykorzystywane w zabiegach mezoterapii do nawilżania i rewitalizacji skóry,
 • usieciowane – wykorzystywane do odbudowy objętości tkanek.

Jak wygląda zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym?

Z użyciem kwasu hialuronowego można wykonać m.in. takie zabiegi jak wolumetria twarzy. Dzięki odpowiedniemu preparatowi możliwe jest modelowanie policzków oraz wypełnianie doliny łez. Około 20 minut przed zabiegiem w naszym gabinecie na miejsce iniekcji zostaje nałożone znieczulenie. Następnie za pomocą igły lub kaniuli zostaje zaaplikowany preparat, który ma postać krystalicznego żelu. Efekty są widoczne od razu. Można po zabiegu, już tego samego dnia, powrócić do codziennej aktywności. W ciągu najbliższych 24 godzin należy pić dużo wody, ponieważ kwas hialuronowy chłonie ją, zanim ustabilizuje się w tkankach. Przez minimum 7 dni po zabiegu należy unikać wysokich temperatur (dużego nasłonecznienia, sauny, solarium).

Efekt zabiegu utrzymuje się średnio do roku.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Wszystkie preparaty, podawane w naszym gabinecie podczas zabiegów takich jak wypełnianie doliny łez i modelowanie policzków, pochodzą od uznanych marek, a także mają odpowiednie certyfikaty. Produkują je europejskie lub amerykańskie laboratoria. Jak po każdym zabiegu związanym z iniekcją, tak i w tym przypadku, może wystąpić: zaczerwienienie, obrzęk oraz ból w miejscu wstrzyknięcia materiału. Objawy te znikają w ciągu 72 godzin, jednak świąd w przypadku skóry wrażliwej, a sporadycznie też obrzęk pod postacią zgrubienia, może utrzymywać się kilka tygodni.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

 • ciąża, karmienie piersią,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • choroby nowotworowe.

W naszym gabinecie w Krakowie przeprowadzamy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego takie jak wolumetria twarzy – modelowanie policzków – oraz wypełnienie doliny łez. Cenę za określaną ilość danego wypełniacza można sprawdzić w zakładce CENNIK.


broda-wypelniacze wypelniacz-zmarszczki wypelniacze-4-konciki-ust wypelniacze-5 wypelniacze-okolice-oka-1024x1024 nos-kwas-h-wypelniacze-i-niechirurgiczna-korekta-2 h-wypelniacze wypelniacze-2 nos-kwas-h-wypelniacze-i-niechirurgiczna-korekta oko-wypelniacze-2 oko-wypelniacze wypelniacze-3-konciki-ust IMG-5105 IMG-5107 IMG-5106-1024x609

Zobacz efekt Przed i Po zabiegu:

IMG-0983
IMG-0980
Sprawdź cenę  Umów zabieg
Kwas hialuronowy – wypełniacze Card image cap
 • Produkty:
 • Stylage

  STYLAGE® to gama francuskich preparatów na bazie kwasu hialuronowego, zaprojektowana do nawilżania, korekcji zmarszczek oraz korekcji wolumetrycznych.

  Doskonała jakość produktów została potwierdzona najważniejszymi certyfikatami w branży medycznej. Produkty niejednokrotnie otrzymały również prestiżowe nagrody takie jak: Perła Dermatologii Estetycznej, czy Prix de Beaute.

  stylage-info-300x158


  Teosyal

  Produkty TEOSYAL® RHA zostały stworzone przez TEOXANE Laboratories zgodnie z opatentowanym procesem, umożliwiając spełnienie specificznych wymagań mobilnych obszarów twarzy. Dzięki opatentowanej technologii, cząsteczki kwasu hialuronowego zachowują naturalne cechy, co umożliwia uzyskanie żeli o wysokiej czystości i właściwościach zbliżonych do tych charakterystycznych dla naturalnego kwasu hialuronowego obecnego w skórze.

  teyosal-300x225


  Neauvia

  Neauvia_Stimulate_sml-193x300

   

  Neauvia to unikalne produkty i innowacyjne podejście do medycyny estetycznej, wspierane przez zespół międzynarodowych ekspertów oraz badania kliniczne. Wypełniacze Neauvia oparte są na unikalnej technologii SMART CROSSLINKING TECHNOLOGY, czyli inteligentnej technologii sieciowania wykorzystującej PEG, który sprawia, że produkty są elastyczne i doskonale integrują się z tkanką nadając jej naturalny wygląd. Właściwości PEG powodują, że wypełniacze są odporne na kompresje i nacisk, co zapewnia trwałe i optymalne efekty estetyczne przy użyciu mniejszej ilości produktu. Dzięki takiej technologii sieciowania PEG, wypełniacze Neauvia charakteryzują się doskonałym profilem bezpieczeństwa i tolerancji. Każdy produkt z linii wypełniaczy ma określone właściwości reologiczne, co pozwala dostosować produkty do różnych wskazań i miejsc iniekcji. Dzięki bogatemu portfolio produktów i ich właściwościom marka jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających pacjentów. Dodatkowo wszystkie produkty zawierają aminokwasy glicynę i l-prolinę.