Kwas hialuronowy – wypełniacze

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Ze względu na możliwość wiązania cząsteczek wody odgrywa on znaczącą rolę w utrzymywaniu struktury i objętości skóry. Kolagen, elastyna i kwas hialuronowy tworzą razem rusztowanie skóry, zapewniając jej odpowiednią budowę.

Niestety, z czasem ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się i skóra staje się wiotka, bruzdy i zmarszczki pogłębiają się, usta i policzki tracą swoją objętość.

Z pomocą przychodzą preparaty z kwasem hialuronowym (czasem z substancjami wspomagającymi), które odtworzą to, co zostało utracone. Dochodzi do poprawy jakości (głównie nawilżenia) skóry, a także do spłycenia zmarszczek, bruzd i poprawienia rysów twarzy, a przy okazji regeneracji skóry i tkanki podskórnej poprzez pobudzenie fibroblastów skóry, a co za tym idzie- nasza skóra będzie wyglądała lepiej nawet wtedy, jeśli preparat zostanie zmetabolizowany.

Dostępne są preparaty kwasu hialuronowego:

 • nieusieciowane – wykorzystywane w zabiegach mezoterapii do nawilżania i rewitalizacji skóry
 • usieciowane – wykorzystywane do odbudowy objętości tkanek

Jak wygląda zabieg?

Ok 20 minut przed zabiegiem w Gabinecie zostaje nałożone znieczulenie na miejsce iniekcji. Następnie za pomocą igły lub kaniuli zostaje zaaplikowany preparat, który ma postać krystalicznego żelu. Efekty są widoczne od razu. Można po zabiegu już tego samego dnia powrócić do codziennej aktywności. Należy w ciągu najbliższych 24 godzin pić dużo wody ponieważ kwas hialuronowy, zanim ustabilizuje się w tkankach, chłonie wodę. Przez min 7 dni po zabiegu należy unikać wysokich temperatur (dużego nasłonecznienia, sauny, solarium).

Efekt zabiegu utrzymuje się średnio do roku czasu.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Wszystkie preparaty podawane w Gabinecie są uznanych marek i mają odpowiednie certyfikaty, są produkowane przez europejskie lub amerykańskie laboratoria. Jak po każdym zabiegu związanym z iniekcją może wystąpić: zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału – objawy te znikają w przeciągu 72 godzin, świąd w przypadku skóry wrażliwej, sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.

Przeciwwskazania

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • Choroby nowotworowe

Zobacz efekt Przed i Po zabiegu:

Sprawdź cenę  Umów zabieg
Kwas hialuronowy – wypełniacze Card image cap
 • Produkty:
 • Stylage

  STYLAGE® to gama francuskich preparatów na bazie kwasu hialuronowego, zaprojektowana do nawilżania, korekcji zmarszczek oraz korekcji wolumetrycznych.

  Doskonała jakość produktów została potwierdzona najważniejszymi certyfikatami w branży medycznej. Produkty niejednokrotnie otrzymały również prestiżowe nagrody takie jak: Perła Dermatologii Estetycznej, czy Prix de Beaute.


  Teosyal

  Produkty TEOSYAL® RHA zostały stworzone przez TEOXANE Laboratories zgodnie z opatentowanym procesem, umożliwiając spełnienie specificznych wymagań mobilnych obszarów twarzy. Dzięki opatentowanej technologii, cząsteczki kwasu hialuronowego zachowują naturalne cechy, co umożliwia uzyskanie żeli o wysokiej czystości i właściwościach zbliżonych do tych charakterystycznych dla naturalnego kwasu hialuronowego obecnego w skórze.


  Neauvia

   

  Neauvia to unikalne produkty i innowacyjne podejście do medycyny estetycznej, wspierane przez zespół międzynarodowych ekspertów oraz badania kliniczne. Wypełniacze Neauvia oparte są na unikalnej technologii SMART CROSSLINKING TECHNOLOGY, czyli inteligentnej technologii sieciowania wykorzystującej PEG, który sprawia, że produkty są elastyczne i doskonale integrują się z tkanką nadając jej naturalny wygląd. Właściwości PEG powodują, że wypełniacze są odporne na kompresje i nacisk, co zapewnia trwałe i optymalne efekty estetyczne przy użyciu mniejszej ilości produktu. Dzięki takiej technologii sieciowania PEG, wypełniacze Neauvia charakteryzują się doskonałym profilem bezpieczeństwa i tolerancji. Każdy produkt z linii wypełniaczy ma określone właściwości reologiczne, co pozwala dostosować produkty do różnych wskazań i miejsc iniekcji. Dzięki bogatemu portfolio produktów i ich właściwościom marka jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających pacjentów. Dodatkowo wszystkie produkty zawierają aminokwasy glicynę i l-prolinę.