Botoks – usuwanie zmarszczek

Kiedy skóra traci gładkość oraz pojawiają się zmarszczki, to czas, gdy niektórzy zaczynają myśleć o metodach przeciwstarzeniowych. Jednym ze sposobów na likwidację zmarszczek może być zastosowanie toksyny botulinowej, czyli botoksu. Usuwanie zmarszczek na czole może okazać się niezwykle przydatne wtedy, gdy problemem jest lwia zmarszczka. Botoks jest w stanie w kilka chwil wypełnić szczeliny oraz przywrócić cerze jej dawny blask. Działa nie tylko na zmarszczki na czole, bowiem jest w stanie skutecznie zredukować zmarszczki mimiczne czy zminimalizować widoczność kurzych łapek.

Kraków to miasto, w którym mieści się nasz gabinet kosmetyczny. W nim możliwe jest usuwanie zmarszczek mimicznych, kurzych łapek czy zmarszczek na czole – m.in. tak zwanej lwiej zmarszczki. To wszystko przy wykorzystaniu botoxu. Cenę likwidacji zmarszczek sprawdzić można na niniejszej stronie w zakładce CENNIK.

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem botoksu?

Zabieg redukcji zmarszczek polega na iniekcji toksyny botulinowej – botoxu – w odpowiednim stężeniu oraz dawce do właściwych mięśni. Dochodzi wtedy do zablokowania zakończeń nerwowych, które zaopatrują ww. mięśnie. Toksyna botulinowa nie wymaga stosowania znieczulenia miejscowego i jest wprowadzana za pomocą jednorazowej strzykawki z igłą w miejsce, które ma zostać wypełnione.

Efekt w postaci redukcji zmarszczek widoczny jest ok. 3 dni po zabiegu. Ważne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych – min. 4 godz. po wykonaniu botoksu nie wolno leżeć, w dniu zabiegu nie wykonywać intensywnej gimnastyki zwłaszcza z głową w dół, należy także unikać wysokich temperatur. Przestrzeganie wymienionych zasad sprawi, że toksyna botulinowa nie będzie się przemieszczać (po wykonaniu zabiegu usuwania zmarszczek), a skóra zostanie odpowiednio przygotowana jeszcze przed wstrzyknięciem preparatu.

Efekty usuwania zmarszczek utrzymują się przez ok. 3-6 miesięcy.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Botoks jest bezpieczny, gdy zabieg wykonuje wykwalifikowana, uprawniona do tego osoba. Nie należy zapominać, że preparat do wykonania zabiegu jest lekiem wydawanym na receptę, który musi być odpowiednio przechowywany, rozpuszczony i aplikowany wyłącznie przez lekarza!

Po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i laktacja,
  • choroby neuro-mięśniowe takie jak miastenia gravis, zespół Eatona-Lamberta, neuropatia obwodowa, stwardnienie zanikowe boczne,
  • leczenie aminoglikozydami, lekami antycholinergicznymi lub innymi czynnikami zakłócającymi przewodnictwo nerwowo-mięśniowe lub zwiotczającymi mięśnie.

Cena zabiegu z użyciem botoxu w gabinecie w Krakowie uzależniona jest od indywidualnych kwestii, związanych m.in. z rozległością zmarszczek, kurzych łapek bądź zmarszczek mimicznych – wszystkie szczegóły zawiera cennik, w którym uwzględnione zostały wszystkie partie twarzy.


usuwanie zmarszczek usuwanie zmarszczek usuwanie zmarszczek usuwanie zmarszczek

Zobacz efekt Przed i Po zabiegu:

usuwanie zmarszczek
usuwanie zmarszczek
usuwanie zmarszczek
usuwanie zmarszczek
Sprawdź cenę  Umów zabieg
Botoks – usuwanie zmarszczek Card image cap