Botoks – leczenie nadpotliwości

Jednym ze sposobów w leczeniu nadpotliwości czoła, pach, dłoni i stóp jest powierzchowne podanie botoxu za pomocą cienkiej igły w odpowiednim stężeniu oraz dawce. Dochodzi wtedy do zablokowania zakończeń nerwowych, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego (zablokowanie wydzielania potu). Leczenie nadpotliwości to nieinwazyjna metoda pozbycia się problemu na długo.

Jak długo trwa zabieg leczenia nadpotliwości?

Sam zabieg trwa ok. 30-40 minut. Na 20-30 minut przed jego rozpoczęciem należy zastosować krem znieczulający na okolicę zabiegową. Proces jest szybki, bezpieczny i nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, a nadpotliwość zostaje wyeliminowania już kilka dni po wykonaniu zabiegu. Leczenie nadpotliwości możliwe jest zarówno w przypadku pach, jak i dłoni czy czoła, przy czym w zależności od partii może różnić się czas wykonywania zabiegu.

Leczenie nadpotliwości – kiedy widoczne efekty?

Efekty leczenia nadpotliwości pach, dłoni i innych części ciała widoczne są ok. tydzień po zabiegu i utrzymują się średnio przez pół roku. Stopień zmniejszenia pracy gruczołów potowych zależy od intensywności oraz miejsca występowania – z tego powodu m.in. leczenie nadpotliwości pach może być mniej skuteczne niż zniwelowanie pocenia się rąk. Jednak w każdym przypadku, przynajmniej na parę miesięcy, pacjent pozbywa się nieprzyjemnego problemu.

Przeciwwskazania do leczenia nadpotliwości:

  • ciąża i laktacja,
  • choroby neuro-mięśniowe, takie jak miastenia gravis, zespół Eatona-Lamberta, neuropatia obwodowa, stwardnienie zanikowe boczne,
  • leczenie aminoglikozydami, lekami antycholinergicznymi lub innymi czynnikami zakłócającymi przewodnictwo nerwowo-mięśniowe lub zwiotczające mięśnie.

Zobacz efekt przed i po zabiegu leczenia nadpotliwości w gabinecie w Krakowie:

leczenie nadpotliwości
leczenie nadpotliwości
leczenie nadpotliwości
leczenie nadpotliwości
Sprawdź cenę  Umów zabieg
Botoks – leczenie nadpotliwości Card image cap