Botoks – leczenie nadpotliwości

Skutecznym sposobem w leczeniu nadpotliwości czoła, pach, dłoni i stóp jest powierzchowne podanie toksyny botulinowej za pomocą cienkiej igły w odpowiednim stężeniu oraz dawce. Dochodzi wtedy do zablokowania zakończeń nerwowych, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego (zablokowanie wydzielania potu). Leczenie nadpotliwości z użyciem botoxu to nieinwazyjna metoda pozbycia się problemu na długo.

Jak długo trwa zabieg?

Sam zabieg trwa ok. 30-40 minut. Na 20-30 minut przed jego rozpoczęciem należy zastosować krem znieczulający na okolicę zabiegową. Proces jest szybki, bezpieczny i nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, a nadpotliwość zostaje wyeliminowania już kilka dni po wykonaniu zabiegu. Leczenie nadpotliwości możliwe jest zarówno w przypadku pach, jak dłoni czy czoła.

Kiedy widoczne efekty?

Efekty widoczne ok. tydzień po zabiegu i utrzymują się średnio przez pół roku. Stopień zmniejszenia pracy gruczołów potowych zależy od intensywności oraz miejsca występowania – z tego powodu m.in. leczenie nadpotliwości pach może być mniej skuteczne niż zniwelowanie pocenia się rąk. Jednak w każdym przypadku, przynajmniej na parę miesięcy, pacjent pozbywa się nieprzyjemnego problemu.

Przeciwwskazania do leczenia nadpotliwości botoksem:

  • ciąża i laktacja
  • choroby neuro-mięśniowe, takie jak miastenia gravis, zespół Eatona-Lamberta, neuropatia obwodowa, stwardnienie zanikowe boczne,
  • leczenie aminoglikozydami, lekami antycholinergicznymi lub innymi czynnikami zakłócającymi przewodnictwo nerwowo-mięśniowe lub zwiotczające mięśnie.

Zobacz efekt przed i po zabiegu leczenia nadpotliwości w gabinecie w Krakowie:

leczenie nadpotliwości
leczenie nadpotliwości
leczenie nadpotliwości
leczenie nadpotliwości
Sprawdź cenę  Umów zabieg
Botoks – leczenie nadpotliwości Card image cap