AQUALYX – LIPOSUKCJA BEZ SKALPELA!

CHUDNIJ TAM GDZIE CHCESZ

Aqualyx to roztwór, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową, czyli prowadzi do procesu adipocytolizy. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Preparat ten nie zawiera fofatydylocholiny.

Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku miejscowych otłuszczeń u kobiet w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

Tkanka tłuszczowa w obecności preparatu Aqualyx zostaje trwale uszkodzona. Jednakże nie ma możliwości usunąć z leczonego obszaru wszystkich komórek tłuszczowych – byłoby to nieestetyczne i mogłoby wywołać uszkodzenie tkanek położonych płyciej i głębiej od tkanki tłuszczowej. Dlatego efekty intralipoterapii są trwałe przy założeniu utrzymywania zbliżonej masy ciała

Na czym polega zabieg?

Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje (zazwyczaj są to 2 iniekcje) przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Przewagą tej metody jest ograniczona ilość wkłuć, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry. Zabieg przeprowadzony tą techniką (intralipoterapia) jest praktycznie bezbolesny (do roztworu Aqualyx dodawane jest znieczulenie) i trwa około 30 minut.

Po lipolizie iniekcyjnej pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Po leczeniu odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

Jak często powinien być powtarzany zabieg?

Do osiągnięcia oczekiwanego efektu konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów.Najczęściej są to 3-4 zabiegi, najczęściej powtarzamy je co 3-4 tygodnie.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Aqualyxjest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii.Dodatkowe bezpieczeństwo gwarantuje pacjentowi fakt, że upoważnieni do wykonywania takich zabiegów są wyłącznie lekarze, którzy odbyli specjalistyczne przeszkolenie i jest to zasada rygorystycznie przestrzegana przez polskiego dystrybutora.

Przeciwwskazania:

 • Ostre choroby nerek i wątroby,
 • Cukrzyca,
 • Choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew,
 • Choroby tarczycy.
 • Ciąża i okres karmienia piersią

Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku, kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero.

Niebawem pojawią się tutaj zdjęcia efektów zabiegu.

Sprawdź cenę  Umów zabieg
AQUALYX – LIPOSUKCJA BEZ SKALPELA! Card image cap
 • Informacje dodatkowe:
 • Aqualyx (lipoliza iniekcyjna) możemy zastosować w taki miejscach jak:

  1. kończyny górne – w okolicy tricepsu
  2. fałdy na plecach (poniżej żeber)
  3. brzuch
  4. biodra
  5. „bryczesy”
  6. okolica podpośladkowa
  7. wewnętrzna strona ud
  8. wewnętrzna strona kolan
  9. podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
  10. pseudoginekomastia męska
  11. tłuszczaki
  12. bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)