AQUALYX – LIPOSUKCJA BEZ SKALPELA!

CHUDNIJ TAM, GDZIE CHCESZ

Aqualyx to preparat służący do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej – tak zwanej lipolizy iniekcyjnej. Produkt nie zawiera fosfatydylocholiny, a głównymi substancjami czynnymi są detergenty – typu deoksycholan sodu. Preparat wywołuje proces miejscowej adipocytolizy, pozwalając niszczyć komórki tłuszczowe.

Najbardziej widoczne efekty dotyczą pacjentów, którzy borykają się z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Warto zdecydować się na zabieg zwłaszcza w przypadku, gdy mimo diet i ćwiczeń nie można pozbyć się problemu z nagromadzeniem tłuszczu w takich partiach ciała jak: biodra, wewnętrzna strona kolan czy bryczesy. Możliwa jest także lipoliza iniekcyjna podbródka, która pozwala na modelowanie linii żuchwy.

Preparat Aqualyx trwale uszkadza tkankę tłuszczową – nie usuwa jednak z leczonego obszaru wszystkich komórek tłuszczowych, ponieważ byłoby to nieestetyczne oraz mogłoby wywołać uszkodzenie innych tkanek. W związku z tym efekty intralipoterapii są trwałe wtedy, gdy masa ciała jest utrzymywana.

Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

W trakcie zabiegu preparat Aqualyx podawany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez zastrzyk (zazwyczaj dwie iniekcje). Stosowane są przy tym specjalne igły. Lipoliza iniekcyjna jest praktycznie bezbolesna, ponieważ do roztworu dodawane jest znieczulenie. Zabieg trwa około 30 minut. Plusem techniki intralipoterapii jest ograniczona liczba wkłuć, co ogranicza ból, minimalizuje ryzyko powstania siniaków czy uszkodzenia skóry.

Po ostrzykiwaniu występują dolegliwości takie jak lekkie swędzenie, pieczenie, odczuwana jest tkliwość obszaru poddawanego zabiegowi. Te objawy nie powinny jednak martwić, a wręcz są one pożądane – dowodzą o działaniu roztworu. W ciągu kilka następnych dni mogą utrzymywać się zaczerwienienie, obrzęk, tkliwość i lekki ból. Taka reakcja organizmu jest jednak naturalna i ustępuje samoistnie. Nie utrudnia funkcjonowania, a po przejściu zabiegu lipolizy iniekcyjnej pacjent może niezwłocznie wrócić do aktywności. Ze względu na iniekcyjny charakter zabiegu w miejscu wkłucia mogą pojawić się krwiaki.

Jak często powinien być powtarzany zabieg?

Na skuteczność zabiegu i osiągniecie wymarzonego efektu wpływ ma przeprowadzenie odpowiedniej liczby zabiegów. Seria taka obejmuje zazwyczaj 3-4 zabiegi. Powtarzane są one co 3-4 tygodnie.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Obecnie Aqualyx jest jedynym materiałem medycznym służącym do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej za pomocą wyłącznie iniekcji, który jest zarejestrowany ze znakiem CE. Do wykonywania zabiegu z użyciem preparatu Aqualyx upoważnieni są tylko specjalnie przeszkoleni lekarze. Wykonanie modelowania żuchwy poprzez lipolizę iniekcyjną podbródka czy też takiego typu zabiegu na innej części ciała w sprawdzonym gabinecie, przy użyciu oryginalnego preparatu Aqualyx, jest więc bezpieczne.

Do przeciwwskazań przeprowadzenia lipolizy iniekcyjnej zaliczyć można między innymi:

 • ostre choroby nerek i wątroby,
 • cukrzycę,
 • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
 • stałe stosowanie leków rozrzedzających krew,
 • choroby tarczycy,
 • ciążę i okres karmienia piersią,
 • choroby immunologiczne,
 • przewlekłe zapalenia,
 • padaczkę,
 • alergię na składniki preparatu.

U osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, chorych na Hashimoto zabieg z użyciem Aqualyx może być wykonywany tylko w przypadku, kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zeru.

Wszystkich zainteresowanych wykonaniem zabiegu lipolizy iniekcyjnej w naszym gabinecie w Krakowie zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na pytania.

Niebawem pojawią się tutaj zdjęcia efektów zabiegu.

Sprawdź cenę  Umów zabieg
AQUALYX – LIPOSUKCJA BEZ SKALPELA! Card image cap
 • Informacje dodatkowe:
 • Aqualyx (lipoliza iniekcyjna) możemy zastosować w taki miejscach jak:

  1. kończyny górne – w okolicy tricepsu
  2. fałdy na plecach (poniżej żeber)
  3. brzuch
  4. biodra
  5. „bryczesy”
  6. okolica podpośladkowa
  7. wewnętrzna strona ud
  8. wewnętrzna strona kolan
  9. podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
  10. pseudoginekomastia męska
  11. tłuszczaki
  12. bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)

   

  Aqualyx (lipoliza iniekcyjna)