Blizna to zmiana skórna będąca najczęściej następstwem uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniem ubytku tkanką łączną włóknistą. Charakteryzuje się tym, że nie ma prawidłowej funkcji, jaką pełni tkanka w danym miejscu, nie wspominając o defekcie estetycznym. Tworzenie i formowanie się ostatecznego kształtu i formy blizny trwa zazwyczaj długo, od kilku do kilkunastu miesięcy. Najczęściej mamy do czynienia z bliznami po ospie, trądziku czy operacjach

Jakie leczenie?

Na rynku estetycznym  istnieje szereg metod usuwajacych blizny poprzez np. mikronakłuwanie,peelingi medyczne, terapie kolagenowe,osocze bogatopłytkowe,laseroterapię laserami frakcyjnymi. W zależności od rozległości i widoczności blizn, lekarze dopasują odpowiednią metodę ich redukcji/usunięcia. 

Na czym polega zabieg?

Mimo, że usunięcie blizn może nastąpić przy wykorzystaniu różnych metod i sprzętów, to odbywa się ono w taki sam sposób. Otóż z powierzchni skóry eliminowana jest nieestetyczna blizna przy jednoczesnym pobudzeniu skóry do samoregeneracji.

Czy usuwanie blizn jest bezpieczne?

Blizny sięgające w głąb skóry właściwej wymagają leczenia o odpowiednim zasięgu i mocy wiązki laserowej lub użytego preparatu. Powinny być wykonywane przez wykwalifikowany personel, aby uniknąć powikłań takich jak na przykład przebarwienia pozapalne. Ważne jest też przestrzeganie zaleceń pozabiegowych zleconych przez lekarza. Jest to  m.in. odpowiednia pielegnacja skóry, unikanie słońca oraz unikanie wszystkich czynności i miejsc, które mogłyby spowodować nadkażenie miejsca poddanego zabiegowi.

Zobacz efekt Przed i Po zabiegu: